قانون جدید تایلند؛ خیرین از مالیات معاف هستند

[ad_1]

دولت تایلند با اجرای طرحی برای افرادی که به خانواده های کم درآمد دارای پرونده های کیفری در حال محاکمه با واریز پول به صندوق وزارت دادگستری کمک می کنند، معافیت های مالیاتی درنظر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ ‘تاواتچای تایخیئو’ معاون وزیر دادگستری تایلند روز پنجشنبه اعلام کرد براساس پیشنهاد این وزارتخانه، هر فرد بخشنده تا دو برابر میزانی که کمک می کند از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد شد.

اگر فردی در تایلند مبلغ ۱۰۰ بات (سه دلار) برای کمک به افراد فقیری که با پرونده های کیفری دست به گریبان هستند بخشش کند، تا ۲۰۰ بات (۶ دلار) از مالیات او کاسته می شود.

هدف از این اقدام تشویق مردم برای بخشش منابع مالی است که از سال ۲۰۰۶ برای کمک به مردم فقیر درگیر پرونده های کیفری ایجاد شد.

مبالغی که از این طریق تاکنون جمع آوری شده اند با توجه به زیاد بودن پرونده های کیفری، کمتر از میزان مورد نیاز برای کمک به همه افراد است.

‘تاواتچای تایخیئو’ گفت که سالانه حدود ۲۰۰ میلیون بات (حدود ۶ میلیوین دلار) برای این قبیل کمک ها در نظر گرفته می شود که اغلب این مبالغ به عنوان وثیقه و هزینه وکلای افراد استفاده می شود.

حدود دو هزار تایلندی فقیر اکنون در جستجوی استفاده از این کمک ها هستند و تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر از ۴۳۰ میلیون بات (حدود ۱۳ میلیون دلار) کمک بهره مند شده اند.

پیش بینی می شود تعداد کسانی که خواستار استفاده از این قبیل کمک ها هستند در سال جاری به بیش از سه هزار نفر برسد که این میزان در سال آینده پنج درصد افزایش می یابد.

با توجه به اینکه هر ساله افراد بیشتری از این قبیل خدمات در تایلند آگاه می شوند، شمار بیشتری نیز درخواست کمک می کنند و تنها حدود ۳۰ درصد از آنها می توانند از این کمک ها بهره مند شوند.

*ایرنا 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *